Сторінка психолога

Шкільна психологічна служба

В ХСШ № 62 працюють два психолога:

Практичний психолог Швиркіна Ольга Юріївна

Швидкоплинна сучасність вимагає від освіти нових підходів до навчання та виховання підростаючого покоління. Необхідність вистроювати сучасну педагогічну стратегію розвитку дитини, яка б спиралася на грунтовні знання дитячої психології, привела до появи в   школах спеціалістів з питань дитячої психології. Дорослим відомо, що кожна дитина у гострі моменти свого життя вкрай потребує поради та підтримки досвіченої  людини, яка б змогла зрозуміти її почуття, думки, заспокоїти та вселити впевненість у власні сили. Саме тому одним з головних  своїх завдань шкільні психологи вважають навчання дитини розумінню себе, розумінню здатності самостійно або з допомогою дорослих знайти вихід у складних обставинах,  розумінню можливості побудувати дружні, емоційно теплі відносини з іншими людьми. В індивідуальних бесідах, групових  практичних заняттях, створюються  проблемні ситуації  які надають   дитині можливість змінити свою поведінку,  подивитися на себе очима однолітків, зрозуміти позицію батьків та вчителів. Гармонічний розвиток особистості  дитини можливий  лише в тому випадку, коли педагоги й батьки діють разом, взаємно доповнюючи один одного. Для цього їм вкрай бувають потрібні і психологічні поради, і результати психологічних спостережень і результати психологічних досліджень. Спираючись на знання індивідуальних особливостей кожного учня,   використвовуючи індивідуальний підхід до кожної дитини, педагоги нашої школи досягають високих результатів у своїй  роботі. Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби є:

1. Забезпечення соціального розвитку учнів, формування та розвиток  соціально адаптованої  особистості.
2. Сприяння розвитку  інтелектуальних та творчих здібностей   учнів.
3. Формування та розвиток соціально- комунікативних навичок учнів з метою профілактики конфліктів в класних колективах .
4. Психологічний  супровід учнів «пільгового контингенту», створення    сприятливих умов для їх всебічного розвитку.
5. Психологічний  супровід педагогічних інновацій, які впроваджуються в навчальному закладі.
6. Підвищення психологічної  компетентності вчителів та батьків.
Виховання в сімї є першоосновою розвитку дитини.  Наш народ здавна сповідує істину: батьки- головні природні вихователі й своїм особистим прикладом роблять найбільший виховний вплив на дітей. Тому чим вищий авторитет батьків в очах дитини, тим сильніше вони впливають на формування її поведінки, почуттів,  вибору життєвого шляху. В сучасні складні часи батькі все більше потребують кваліфікованої психологічної допомоги в питаннях виховання, розвитку здібностей та  разумінню потреб дитини. Психологічні консультації  надають можливість знайти оптимальне рішення у складних ситуаціях, уникнути конфліктів та побачити нові перспективи у власному житті та житті дитини. Ми завжди готові допомогти Вам у вирішенні складних життєвих проблем і чекаємо Вас на консультацію
Часи  консультації батьків психологом:
Понеділок 12.30  -15.00  ( у приміщенні початкової школи)
Четвер 12.30 - 15.00
Понеділок 15.00  -17.00
Середа   15.00 - 16.00 (у головному корпусі школи)
Пятниця 8.30 - 10.00