Шкільний музей етнографії "Світлиця"

КЕРІВНИК МУЗЕЮ: ГРЯНИК ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА

РЕЖИМ РОБОТИ : ПН, СР, ПТ 9:00 - 15:00

ФОНД МУЗЕЮ (загальна кількість експонатів за інвентарною книгою: з них музейних предметів основного фонду та музейних предметів, що входять до Державного реєстру національного культурного надбання) -273 предметів; допоміжні - 8 предметів.

Бути гідними своєї нації, знати, що вона не прах, не далеке минуле, а біографія народу, його жива душа, допомагає учням Харківської спеціалізованої школи № 62 і мешканцям селища П’ятихатки заснований у жовтні 2011 року кабінет етнографії «Світлиця».

Учителі на чолі з директором школи Гряником Олександром Григоровичем розуміли, що вивчення народознавства - не тимчасова «мода». І не якась чергова «кампанія», а насущна потреба й головний атрибут справжнього виховання сьогодні, завтра, післязавтра, завжди.

Створенню музею передували численні позакласні заходи народознавства. Ще, починаючи з 1991 року, коли в школі щорічно відзначалися Шевченківські дні, кожна паралель класів створювала свою експозицію на тему: «Українське народне житло ХІX-XX століть». Це було справжнім святом і величезною подією не лише для учнів і вчителів школи, а й для мешканців мікрорайону П’ятихатки. Нестримним потоком йшли до школи люди, щоб долучитися до духовних і матеріальних скарбів і оберегів наших предків. На прохання п’ятихатців експозицію доводилося подовжувати на кілька днів.

Згодом творчі вчителі української мови та літератури на чолі з директором розпочали пошукову роботу зі збору експонатів. Учні разом із батьками підтримали це починання. На початку 2000-х років було знайдено й принесено до школи дві скрині, прялку, колиску з лози, додалася колекція старовинних рушників, сорочок, вишитих картин. Коли була зібрана велика кількість експонатів, то стали думати, де і як краще розмістити. Так і з’явився в нашій школі у жовтні 2011 року кабінет етнографії «Світлиця». А вже з грудня 2014 він набув статусу музею етнографії.

Зараз у музеї є такі постійно діючі експозиції:

·       «Українська народна вишивка»

·       «Декоративно-ужиткове мистецтво»

·       «Український національний жіночий одяг»

·       «Українське народне житло XIX-XX століть»

·       «Великдень. Писанка»

·       «Цілющі трави Слобожанщини».