Історія школи

Спеціалізована школа I-III ступенів №62 з поглибленнним вивченням англійської мови Київського району м.Харкова заснована в 1959 році в мальовничому мікрорайоні П’ятихатки наукового селища ННЦ “ХФТІ“.
Майже з перших днів свого існування школа “змушена“ була стати “багато профільною“.
Навіть головна функція загальноосвітньої школи проходила з особливим навантаженням.

Батьки учнів - недавні випускники ВНЗ міста Харкова, переважно Державного університету, були людьми високого загального інтелектуального рівня і вони сподівалися, що школа забезпечить їх дітям основу такого ж рівня розвитку.
Абсолютна більшість батьків закінчили фізико-технічний факультет Державного університету і працювали науковцями та інженерно-технічними працівниками ХФТІ. Тому вони хотіли, щоб школа була фізико-математичного профілю. Ініціатива перед Міністерством освіти України про надання школі статусу школи з поглибленним вивченням англійської мови також належить батькам учнів.

Саме в цей час, у 1965 році, директором школи була призначена Коваль Ольга Михайлівна (1927-2006), їй вдалося створити працездатний колектив, якому під силу було виконання найбільш важливих завдань навчально-виховного процесу на високому рівні. Коваль О.М. - заслужений працівник освіти України. На її честь встановлена меморіальна дошка на фасаді школи.

Сьогодні школа по праву пишається своїми вчителями та багатьма випускниками. Серед них:
  •  Лозова В.І. - професор, академік Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук України, директор інституту педагогіки Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди
  •  Гірка І.О. - доктор фізико-математичних наук, проректор ХНУ ім.Каразіна
  •  Попова О.В. - доктор педагогічних наук, професор, викладач Харківського педагогічного університету ім.Г.С. Сковороди
  •  Андрєєв М.В. - начальник Харківського міського управління освіти у 2002-2006рр
  •  Ричкова Л.В. - кандидат педагогічних наук, директор СШ № 36
  •  Рябчиков М.Л. - доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри УІПА.
  •  Гацев Олександр - льотчик-випробувач, який у 21 рік ціною власного життя врятував селище в Хабаровскому краї Росії
  •  Бойко С.В. - засновник авторської школи.
Нинішній директор школи Гряник Олександр Григорович, також вихованець цього колективу. 32 роки тому, після закінчення Державного університету він прийшов молодим учителем цієї школи. Сьогодні - він гідний продовжувач кращих шкільних традицій та організатор учительського й учнівського колективів на виконання нових завдань, що постають перед школою в нових умовах.
Творча і ділова атмосфера сприяла тому, що біля 50 випускників повернулись і працюють учителями, продовжуючи кращі традиції своїх наставників.

учителі - випускники ЗОШ №62

У 2009 році ми відсвяткували 50-річчя, на якому зібрали випускників, почесних гостей, учителів і учнів - минуле і майбутнє нашої школи!